in

Dünya’da görmeniz gereken en popüler 5 yer

Doğanın eşi ve benzeri olmayan esrarengiz güzelliğinden çok daha büyüleyebilecek ne olabilir ki? Bu listemiz üzerinde estetik duygunuzu canlandırabilecek o kadar harika doğa harikaları bulunuyor ki, kendinizi hızlı bir şekilde bu harika yerleri görebilmek amacıyla uçak bileti ararken bulmuş olacaksınız! 

  • Kuzey Işıkları / İzlanda
Kuzey Işıkları, İzlanda
Kuzey ışıklarını aslında kuzey bölgesinde bulunan pek çok farklı ülkeden görebilmek olanaklı tabiiki de. Lakin İzlanda bunu yapabilmek amacıyla en iyi seçeneklerden biridir.
  • Coyote Buttes / Amerika Birleşik Devletleri
Coyote Buttes, ABD
Arizona-Utah sınırında yer alan Paria Kanyonunun yakınlarında bulunmakta olan Coyote Buttes, sanki çok önemli bir yeryüzü dalgasını andırmasıyla ünlü. Bu tamamen doğal durumda bulunan harikayı ziyaret etmek amacıyla da özel izinler gerekli.
  • Kilauea / Amerika Birleşik Devletleri
Kilauea, ABD
Hawaii’de yer alan Big Island içerisindeki Kilauea, Pasifik Okyanusu üzerine lavlarını yollamakta. Çok harika bir görüntü bu değil mi?
  • Iguazu Şelaleri, Arjantin/Brezilya
Iguazu Şelaleri,  Arjantin/Brezilya
Arjantin ile birlikte Brezilya ve Paraguay sınırlarında bir köşeye ”sıkışmış olan” Iguazu Şelalelerinin kesinlikle görülmesi gerekli.
  • Büyük Kanyon / Amerika Birleşik Devletleri
Büyük Kanyon, ABD
Büyük Kanyon, aslında belki de dünya üzerinde yer alan en ünlü ulusal parktır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Arizona Eyaleti sınırları üzerinde bulunmakta olan Büyük Kanyon, gezegenimizde yer alan en dikkat çeken coğrafi yapılarından bir tanesidir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kokoreç yemeniz için geçerli sebepler

Barbie ortaya çıktığından beri ne kadar evrim geçirdi?