in

Dünya Üzerinde En Yaygın Ölüm Nedenlerinden Kaçınmak

Şans eseri, rapora gelince, hepsi kader ve belirsizlik değil.Obezite en büyük endişedir, ancak çoğu insan bu durumu doğal olarak çözebilir ve buna değer.Kalp hastalığı veya diyabet gibi obezite ile ilişkili bir hastalıktan ölme riskini azaltacak ve genel olarak daha iyi sağlıktan keyif alacaksınız.Dünyadaki en büyük ölüm nedenlerinden biri olan obezite nasıl olabilir ki?

Yemek şeklinizde 4 değişiklik yapın
• Daha sağlıklı yağlar tüketin: Kilo vermek isteyen insanlar genellikle yağlardan kaçınırlar ki bu büyük bir hata. Sadece sağlıklı yağlar doyurucu hissetmene yardımcı olmazlar, vücudumuzun ihtiyacı olan besinlerle doludurlar. Elbette, burada anahtar kelime sağlıklıdır. Avokado, çim besleme yağı, hindistancevizi yağı, sızma zeytinyağı ve vahşi yakalanan somon gibi omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan gıdalar kilo vermenize ve kötü kolestrol seviyelerini düşürmenize yardımcı olabilir. Ve diğer gıdalar söz konusu olduğunda, tam yağlı, işlenmemiş yiyeceklerin küçük bir miktarını seçmek, sahte bir tadı maskelemek için koruyucular ve yapay lezzetlerle pompalanan bir üründen daha iyi bir seçenektir.

• Düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı bir diyet deneyin: Yağlarla ilgili olarak, kilo verme konusunda ciddi iseniz, düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı bir diyet düşünebilirsiniz. Bu yeme yolunun kardiyovasküler hastalıklara ve mortaliteye karşı daha fazla koruma sağladığı ispatlanmıştır. Az yağlı diyetlerde bulunan insanlar çoğunlukla şeker ve rafine edilmiş tahıllarda daha yüksek gıdalar yiyor. Ketonojenik diyette olduğu gibi yüksek oranda yağ yemeniz, kendinizi daha uzun süre hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, vücudun vitaminleri daha iyi emmesi ve dengede hormonlara yardımcı olması için yardımcı olur. Ayrıca, yağlı gıdalar çok lezzetli!

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada Önde Gelen Ölüm Nedenleri Nelerdir?

Dünya Üzerinde En Yaygın Ölüm Nedenlerinden kaçınma amacıyla düşünülmesi gereken şeyler