in

Dünya Üzerinde En Yaygın Ölüm Nedenlerinden kaçınma amacıyla düşünülmesi gereken şeyler

• Şekerli ve işlenmiş gıdaları ortadan kaldırın: Tüm sinsi formlarında ve işlenmiş gıdalarda rafine şeker vücudunuzun en büyük düşmanlarından bazılarıdır. Şeker sizi daha şişmanlaştırarak, kardiyovasküler hastalık ve tip -2 diyabet riskinizi artırarak, sızdıran barsakları teşvik ederek, bazı kanserlere yakalanma riskinizi artırarak ve inflamasyonu artırarak sağlığınızı yok eder. Ve gizli şeker, granola çubukları, düşük kalorili içecekler, aromalı vücut yoğurtları, çeşnikler ve restoran yiyecekleri gibi gıdalarda saklanır. İşlenmiş gıdaları ortadan kaldırmak, otomatik olarak bu beklenmedik şeker kaynaklarından kurtulur ve en büyük ölüm nedenlerinden birinden kaçınmanıza yardımcı olur.

• Daha çok yüksek lifli gıdalar ekleyin: Lifle zenginleştirilmiş paketlenmiş gıdaları her zaman bulacaksınız, ancak bunları mümkün olduğunca doğal kaynaklardan elde etmek daha iyi. Bu gıdalar sağlıklı sindirim, düzenli barsak hareketleri ve kan şekeri düzeylerini yönetir. En sevdiğim yüksek lifli gıdalardan bazıları avokado, çilek, bezelye, kabak, siyah fasulye ve fındıktır.

• Hareket edin: Diyetinizi geliştirirken üzerinde yoğunlaşmak istediğiniz temel şey, enerji arttıkça, egzersiz yapmak kilo vermek ve genel sağlığınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Farklı yoga tarzlarından yüzmeye, kısa HIIT egzersizlerinden uzun yürüyüşlere kadar, size en uygun hareketi bulup en iyi şekilde gidin!

• Bariatrik cerrahiyi doktorunuzla görüşün: Bazı insanlar için hiçbir diyet değişikliği daha sağlıklı bir kilo almaz. Bu durumda, bariatrik cerrahi seçeneklerini doktorunuzla görüşebilirsiniz. Prosedürlerin farklı artı ve eksileri vardır ve sağlığınıza bağlı olarak kilo vermenize ve başlıca ölüm nedenlerinden birinin riskini en aza indirmenize yardımcı olacak bir seçenek olabilir.

• Kalp hastalığı testini düşünün: Ailenizde kalp hastalığı öyküsü varsa ya da kilonuz ve damar üzerindeki etkisi hakkında endişeleniyorsanız, bu kalp hastalığı testleri doktorunuza kalp sıkışmasını daha iyi tahmin etmesine yardımcı olabilir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Üzerinde En Yaygın Ölüm Nedenlerinden Kaçınmak

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurutulur ?