in

Daha Planlı Bir Yaşam İçin Altın Öneriler

Hepimiz günlük hayatta planlarına sadık kalan kişiler olmak isteriz. Bunun için de fazlası ile çabalarız ama bazen bunu beceremeyebiliriz. Bu yazımızda ufak tüyolar ile yaşamınızı daha planlı kılacağınız bilgiler vereceğiz… Devamı ise yazımızda sizlerle!

  • Motive olun, negatif enerjiden uzak durun! Evet, motive edilmiş bir zihin daha planlı bir yaşam sürmek için ilk altın kural olabilir. Ufak şeylerden mutlu olan ve kendini bu yönde ivedilikle motive eden insanlara bir dönüp bakın, ne demek istediğimizi çok daha net bir şekilde anlamış olacaksınız. Gülümseyin, bunu yapmaktan da asla çekinmeyin!
  • Ajanda tutun! Evet, en mantıklı yöntemlerden birisi de ajanda tutmak. Ajanda tutan birisinin hayatının düzensiz olma ihtimali pek de yok gibi, ne dersiniz? Siz de düzenli bir biçimde yapacağınız işlerin notunu alır ve bu notlara elbette ki uyarsanız daha rahat bir hayata sahip olmuş olacaksınız.
  • Dengeli bir uyku düzeni oluşturun! Dengesiz bir uyku düzeni yaşamınızın plansız devam etmesine sebep olacaktır. Uykunuzu almadan güne devam etmeniz sağlıksız durumlara yol açabilir. Fazla uyumak da büyük problemlere sebep olabilir. Bu nedenle 7 – 8 saat kadar uyumak yetişkin bireyler için normal bir uyku düzenidir, bu duruma her zaman ama her zaman dikkat edilmelidir!
  • Yapacağınız işleri belli bir sıraya koyun! O gün yapacağınız en öncelikli ve önemli iş, listenizde en başta yer alsın. Gitgide daha az önemli olan bir işi son kısımlara not alın. Böylece daha düzenli bir yaşam sürmeye başlamanın ilk adımlarından birisini de atmış olacaksınız. Kafanız da her zamankinden daha fazla rahat etmiş olacak. Size de bu düzenli hayatın keyfini sürmek ve daha az yorulmak kalmış olacak.
  • Yanında mutlu hissetmediğiniz insanlarla görüşmeyi hemen bırakın. Vakit kaybı yaşamanız, yaşamınızın düzensiz bir hal almasına sebep olan en önemli faktörlerden birisidir aslında. Sizi manipüle etmeye çalışan ve canınızı sıkan kişilerden uzak durun. Size pozitif enerji veren insanlarla vakit geçirmeye her zaman özen gösterin. Ancak bu şekilde huzurlu hissedebilir ve yaşamınızı mükemmel bir düzenin içerisine sokabilirsiniz.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne ve Oğulun hikayesi

Kamet Nedir? Nasıl Getirilir?