in

Covid-19 virüsünden nasıl korunuruz?

 COVID-19 virüsünden korunmanın ve sizi güvende hissetmeniz için yapabileceğiniz çok kolay ve çok etkili yöntemler vardır. Öncelikle bir gerçeği kabul etmeniz lazım. Hayatınızın eskisi gibi rahat olmayacağı ve yeni alışkanlıklar edinmeniz gerektiği. Yanınızda her zaman yedek maske ve kolonya buldurmanız gerektiği.

 Bilinen yanlış bir bilgi var. Eldiven kullanımıyla alakalı. Eldiven kulanımı çok yanlış bir yöntemdir. Eldivenle her yere dokunuyoruz ve çıkarmıyoruz. Fakat çıplak elle sürekli ellerimizi dezenfekte edebiliriz. Malesef eldiven kullanımında öyle bir imkanımız yok. 

 Maske kullanımı son derece önemlidir. Maskenin amacı korunmak değil, sizde eğer virüs varsa onu başkalarına bulaştırmamak. Sizde virüsün olup olmayacağını anlamak belirsiz bir süreç olduğu için,kullanımı şarttır.

 Kolonya kullanımında ise alkol oranı 80 olmalıdır. Çünkü 80in altı işe yaramaz, 80in üzeri ise mikropları yapıştırma özelliğine sahiptir.

 İnsanlarla temas kurmaya gelirsek. Şöyle bir acı gerçek var. Gençleri öldürme olasılığının az, yaşlıları ve kronik hastalığı olan insanları çok çabuk avlaması. Bu sebebepten dolayı kendimizi düşünmesek bile ailelerimizi ve onların canını düşünmek zorundayız. Böyle bir acıyı kimse istemez..

 Lütfen her şeyin bilince olalım..Sağlıkla kalalım.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ehli Beyt nedir?

Laktoz üretim aşaması nasıl olmalıdır?