in

Çılgın Korsan Jack’in en iyi çizgi filmler arasında olduğunu kanıtlayan kareler

  • Çılgın Korsan Jack karakteri ile birlikte yardımcısı olarak gördüğümüz Lapacı isimli karakterin şahsına münhasır karakterler olarak görülmeleri! Daha önce izlemiş olduğumuz hiçbir şeye kesinlikle benzememekteydi.
Çılgın Korsan Jack ve yardımcısı Lapacı karakterinin şahsına münhasır karakterler olmaları! Daha önce izlediğimiz hiçbir şeye benzemiyordu.
Evet, hiç bir şekilde benzememekteydi. Benmerkezci bir durumda tamamen korkak ve aynı zamanda aç gözlü olarak karşımıza çıkan Çılgın Korsan Jack’in yanında Lapacı isimli karakter çok daha iyi huylu, bazı zamanlar çok saf ve her şeye karşın Jack’in en sadık dostuydu. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurulduğu zaman çocuklara özel olarak çizgi film gösterilmekte olan bir kanal üzerinde yer alması çok zor bir ikiliydi.
  • Bu söz konusu mizahın güzel bir şekilde harmanlanmış olduğu, hazır cevaplık konusunda usta diyalogların var olması..
Bu mizahın güzelce harmanlandığı, hazır cevaplıkta usta diyalogların varlığı...
Lapacı: Anımsıyorum da.
Jack: Flashback yapmana gerek yok Lapacı!
Lapacı: Ancak kaptancım fazlasıyla iyi bir şekilde hatırlamaktayım…
  • Çocuk aklı ile hiç kimse çok farkında olmasa bile Çılgın Korsan Jack’in nerdeyse tamamen kusursuz bir dublaja sahip durumda bulunması.
Çocuk aklıyla kimse pek farkında olmasa da Çılgın Korsan Jack'in neredeyse kusursuz bir dublaja sahip olması.
Çizgi filmin Türkçe dilinde yer alan seslendirmecileri Ali Ekber Diribaş (Jack) ve aynı zamanda Özgür Özdural (Lapacı) olarak bilinmektedir.
  • 13 bölümlük bir zaman boyunca karşımıza çıkmış olan, en az Çılgın Korsan Jack ile birlikte Lapacı da olduğu kadar tuhaflığının hakkını vermeyi başaran öteki karakterlerin yer alması.
13 bölüm boyunca karşımıza çıkan, en az Çılgın Korsan Jack ve Lapacı kadar tuhaflığının hakkını veren diğer karakterlerin olması.
-Deniz Tavuğu gemisine sahip olan azılı gangster Köpek Balığı Surat Billy ve aynı zamanda Mutluluk Adası’nda yaşamını sürdüren Serbest Şövalye benzerinde.
  • Tuhaflıkların hakkını vermeyi başaran bu söz konusu karakterlerin kendileri gibi tuhaf hikayelerinin yer almasıyla çizgi film üzerinde eşi ve benzeri olmayan bir hikaye sarmalının yaratılmış olması!
Tuhaflığın hakkını veren bu karakterlerin kendileri gibi tuhaf hikâyelerinin olmasıyla çizgi filmde eşsiz bir hikâye sarmalı yaratılması!
Seneler öncesinde Jack, hiç bir şekilde fark etmeden yüzüne hapşırmış olduğu ve özür dilemediğinden dolayı Jack’e seneler boyunca kafayı takmış bulunan Serbest Şövalye’nin hikayesinin olduğu gibi.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerçek aşkı gösteren 12 duygusal fotoğraf

Hizmet köpeği olacak yavruların yetiştirilme esnasında çekilen şapşal fotoğrafları