in

Çekici düğün makyajı nasıl yapılır?

Düğünler, çekiciliği yakalayabilmemiz adına tam bir ‘show’ zamanıdır diyebiliriz. Ama çekici olayım derken de tüm makyaj malzemelerini kullanırken işi abartmamak da önemli.
Zira bu kez abartılı ve kötü bir makyajla da çıkabilirsiniz insanların içine. O zaman Çekici Düğün Makyajı Nasıl Yapılır sorusunun cevabı için bu satıları dikkatle okuyun. Çekici düğün ya da davet makyajlarını seviyorsanız kırmızı rujların faziletlerinden yararlanabilirsiniz. Kıpkırmızı dolgun dudaklar için mat olan; elma şekeri, mercan, vişne, orta kırmızılar, doygun kan kırmızılarından ya da mürdüm tonlarından yararlanmak ideal bir seçimdir. Eğer amacınız kırmızı bir dudak makyajıysa, gözleriniz bu noktayı ağır ve dingin adımlarla takip etmeli. Geçtiğimiz yıllarda hem aşırı dumanlı göz makyajı, hem de doygun kırmızı dudak makyajı çok popülerdi ama yaz için bu durumun pek de uygun kaçacağını söyleyemeyiz. Bu yüzden yaz düğünlerinde kırmızı dudak makyajının yanında göz makyajı hafif olmalı. Ama bu demek değil ki gözlerinize far sürme imkanınız yok. Açık renkli farlardan yararlanabilirsiniz örneğin. Bej farlar, krem ya da açık pembe, pudra ve toprak rengi farlar kırmızı dolgun dudaklara eşlik edebilecek olan renklerdendir.

Kırmızı parlak ve doygun dudakların yanında kirpiklerinizi kat kat rimel sürerek mutlaka beslemelisiniz. Eğer kirpiklerinizi bu dudum için yetersiz buluyorsanız mutlaka aralara kirpik eklemesi ya da takmak kirpik uygulaması yapın. Ayrıca gözlerinizde kuyruklu eyeliner uygulaması da kırmızı rujunuza harika eşlik edebilecek olan uygulamalardan. Özellikle dudaklarınız inceyse sadece bir – iki kat kırmızı ruj sürmeniz yeterli olmaz. Çünkü kırmızı ruj, dudaklarda olabilecek olan tüm fireleri tam manasıyla ortaya çıkaran tehlikeli bir tarzdır aynı zamanda. Bu yüzden dudaklarınıza geçici botox etkisi yaratan dolgunlaştırıcı rujlardan sürmelisiniz. Bu ruju sürdükten dakikalar sonra dudaklarınızda oluşan şişkin ve dolgun görünüme siz bile inanamayacaksınız. Üsteli bu dolgunlaştırıcı rujlar etkisini birkaç saatten önce de kaybetmiyor. Bu açıdan bir düğün ya da davet etkinliği boyu sizi kurtaracak ve gayet yeterli gelecek olan öğelerdendir dolgunlaştırıcılı rujlar. Sürdüğünüzde dudaklarınızda hafif bir yanma etkisiyle karşılaşabilirsiniz o kadar. Bu efekti daha da dolgun kılmak için elinize rujla aynı renk tonundaki dudak kalemlerinden alarak dudaklarınıza kırmızı bir çerçeve çizebilirsiniz. Dip not; Bu tarz bir düğün – davet makyajı için mutlaka üzerinize ‘little black dress’ elbiselerden giymenizi öneririz.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Strobing Makyaj Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır

Minimalist makyaj nasıl yapılır?