in

Bunları sadece annesi hemşire olanlar anlayabilir!

Aslında her anne biraz da olsa hemşiredir. Annelerden bazıları ise hem gerçekten hemşire, hem ise annedir ki, onlar fazlasıyla değişiktir. Bugün ise sizlere hemşire çocuklarının anlayabilecek olduğu durumları listelemek istedik.

  • çok aşırı bir seviyede pimpirikli olurlar.
Aşırı Pimpiriklidirler
Tüketmekte olduğunuz sebze ile birlikte meyveler pek çok defa yıkanmış olur, eviniz sürekli olarak fazlasıyla temiz durumdadır. Kısaca söylemek gerekirse normal bir anneden çok daha fazla titiz olmaktadırlar. Sağlık açısından hijyenin çok önemli olduğuna inanmaktadırlar.
  • Hastalıklarınızı kesinlikle derinlemesine bir şekilde incelemektedirler
Hastalıklarınızı Derinlemesine İncelerler
Onların açısından bakıldığında yüzünüz sararmışsa sarılık, boğazınız açımaya başladıysa da farenjit olmuş durumdasınızdır. Hastalığınıza kesin bir şekilde teşhis koymaya gayret eder, hastalara da teşhis koyma konusunda övünmektedirler. Hastalığınızın mevcut durumdaki nedeninden, şu an da tam olarak hangi evresinde bulunduğunuza dek her bir şeyi tespit etmeye çalışmaktadırlar.
  • Sürekli olarak yorgun durumdalardır
Daima Yorgunlardır
Her bir fırsatta uyumakta oldukları veyahut dinlendiklerinden dolayı siz genel olarak kendi işlerinizi kendiniz yapmak mecburiyetinde kalıyor olursunuz. Diğer taraftan annenizin bazı geceler de çalışmakta olması pek çok insan açısından çok ilginç bir vaziyettir.
  • Hastaneler içerisinde sosyalleşmektedirler
Hastanelerde Sosyalleşirler
Belki fazla hasta bir durumdasınız, fakat hastaneye annenizle gittiğiniz zaman bunun hiç bir önemi bulunmaz. Tanıdık birisi olsun ya da olmasın, hemen bütün sağlık personelleriyle sosyalleşebilirler.
  • İlgilerin odağı olmak en sevdikleri şeydir.
İlgi Odağı Olmayı Severler
Sağlıkla alakalı bir durumda olsun ya da olmasın her şeye kesinlikle müdahale etmektedirler, sürekli olarak ihtiyaç duyulmayı sevmeleriyle bilinirler.
  • Komşuların yanı sıra akraba çevresinde de oldukça popüler durumdadır
İğnenin yanı sıra tansiyon ölçtürme benzerindeki şeyler olduğunda yardımı gerekli olduğu, hastalıklar esnasında ilk danışılmakta olanlar olduğundan dolayı konu komşu tarafından fazlasıyla sevilmektedirler. Aynı durum aslında ufak çocuklar için hiç bir şekilde geçerli değildir, onlar ise genel olarak ”yaramazlık yapacak olursan teyze sana da iğne yapacak” şeklindeki sözlerle korkutulmuş durumdadır.
  • Hemşirelerin sürekli olarak cinsel bir obje şeklinde gösteriliyor olmasından nefret etmektedirler
Hemşirelerin Cinsel Obje Olarak Gösterilmesinden Nefret Ederler
Televizyon izleme esnasında çok seksi bir tane hemşire çıkmasın, hızlı bir şekilde ”cık cık cık”lamalar başlamış olur.
  • İlaçlar hususunda daha bilgili olabilmenizi sağlamış olurla
İlaçlar Konusunda Bilgili Olmanızı Sağlarlar
”Başım ağırmaya başladı, bir tane ağrı kesici içeyim” şeklinde bir cümle kurma hakkınız bulunmamaktadır. Hangi ilaç içerisinde hangi etken maddeler yer alıyor, parasetamol hangi vaziyetlerde kullanılabilir, yan etkileri en az durumda bulunan ilaç hangisi; tamamını öğrenmiş olursunuz. Bazı durumlarda da ısrarlı bir şekilde iğne yapma teklifiyle gelmiş olurlar, nereye kaçacak olduğunuzu bile şaşırırsınız.
  • Hasta olduğunuz zaman sizin özel bir hemşireniz olmaktadırlar
Hasta Olduğunuzda Özel Hemşireniz Olurlar
Sonuca bakacak olursak hemşire bir anneye sahip olmanın en iyi taraflarından bir tanesi de, elbette ki sürekli olarak özel bir hemşirenizin bulunmasıdır. Size iğne yapma esnasında eli fazlasıyla hafiftir, en çok sevmekte olduğu hastası da kesinlikle sizsinizdir. Hastalandığınız zaman talep ettiğiniz kadar şımarmanız mümkün.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar tarafından bulunan en ilginç 10 nesne

Bu plaj düğünlerine özenmemek elde değil