in

Bu klişeleşen 10 Durum yalnızca Yeşilçam’da görülebilir!

Yeşilçam filmlerinin kendine özel bir takım klişeleri bulunmaktadır, bu içeriğimiz içerisinde de aklımıza gelen bazılarına silere anımsatmayı istedik.

– Bir tane arabanın çarpmasından sonra gözleri kör olan insanın kendisine atılan bir tokattan dolayı gözleri açılarak eskiden olduğu gibi görmeye başlaması ne kadar klişedir öyle değil mi?.

Bir arabanın çarpması sonucu gözleri kör olan kişinin yediği bir tokat sebebiyle gözleri açılıp eskisi gibi görmeye başlayabilir.

– Çiftlerin nikahları kıyılırken birileri son anda yetişerek evlenemeyecekleri hususunda bazı nedenlerle nikahı engeller.

Çiftlerin nikahlarının kıyılması sırasında birileri son anda yetişip evlenemeyecekleri konusunda birtakım sebeplerle nikahı engelleyebilir.
”Siz aslında kardeşsiniz” şeklindeki replik ise en bilinenler arasındadır.

– Bir tane cengaver, elinde yer alan dört tane okla sadece bir atışta dört kişiyi bile indirmeyi başarabilir ve aynı yöntemler koskocaman bir orduyu bile tek bir başına dize getirmeyi başarabilir.

Bir cengaver, elindeki 4 okla bir atışta 4 kişiyi indirebilir ve aynı şekilde koca bir orduyu tek başına dize getirebilir.

– Karakola düşmüş olan kişilerin hep bir ağızdan konuşmaya başlamasından sonra komiser çok fazla kızarak bağırır ve olayı anlatması amacıyla içlerinden yalnızca bir tanesini seçer.

Karakola düşen kişilerin hep bir ağızdan konuşması sonrası komiser sinirlenip bağırır ve olayı anlatması için içlerinden sadece birini seçer.

– Efkarlandıktan sonra içmeye gidilmiş olan meyhanede, meyhanenin sahibini sağ omuz kısmından hiç eksik etmemiş olduğu havlusundan kolay bir şekilde anlamanız olanaklı olabilir.

Efkarlanıp içmeye gidilen meyhanede, meyhanenin sahibini sağ omzundan hiç eksik etmediği havlusundan kolaylıkla anlayabilirsiniz.

– Sevgililerin buluşmuş oldukları esnada yaptıkları olma ise olmaz denilen şeylerden bir tanesi de birbirlerini dağ ile birlikte ovada kovalama esnasında eğleniyor olmalarıdır.

– Aralarında çok kısa bir mesafe bulunan iki kişinin birbirlerine sarılma amacıyla yapmış oldukları koşma eylemi ağır çekimde gerçekleştirilir ve çok uzun zaman alması da olanaklıdır.

Aralarında kısacık bir mesafe olan iki kişinin birbirlerine sarılmak için yaptıkları koşma eylemi ağır çekimde gerçekleşir ve uzun zaman alabilir.

– Elinde tabanca bulunan adamla onun elinde yer alan tabancayı almaya gayret eden adam arasında meydana gelen boğuşma esnasında tabanca aniden patlar.

Elinde tabanca olan adam ile onun elindeki tabancayı almaya çalışan adam arasındaki boğuşma sırasında tabanca patlar.
Her iki tanesi de vurulmuş edası ile gözlerini adeta fal taşı gibi açarak birbirlerine bakmaya başlarlar ve gerilim hat safhaya çıkartılı. Vurulmuş olansa genel olarak kötü adam olur.

– Poker adlı oyun çok fazla kumar kültürümüzde bulunmadığı halde kumar sahneleri sürekli olarak bu oyun odaklı kurulmuş durumdadır.

Poker oyunu pek kumar kültürümüzde olmadığı halde kumar sahneleri her zaman bu oyun odaklıdır.
Oyun esnasında ‘rest’ denilmez ise olmaz ve kimsenin blöf yapmış olduğu da görülmüş değildir..

– Kötü yollarla para kazanmış olan kişinin okuttuğu kardeşi ya da oğlu ya avukat olur veyahut bir polis.

Kötü yollardan para kazanan kişinin okuttuğu kardeşi veya oğlu ya avukat olur ya da polis.
Ve ayrıca zamanı geldiği zaman işe başlamış olan bu kişi abisinin veyahut babasının ne işle meşgul durumda bulunduğunu öğrenip karşısına çıkmış olur.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ebeveyn olmayı düşünerek olduklarında aslında yanıldıklarını anlayanlar

Bu yemek facialarına kahkalar atacaksınız