in

Borsa nasıl oynanır?

Merhaba arkadaşlar Borsa Nasıl Oynanır adlı konumuzda sizlere nasıl ve neden sorularının cevabıyla birlikte bu konu hakkında bahsedeceğim.

Öncelikle neden borsa oynamalıyız ?
Herkesin aklından geçen tabi ki para kazanmak için olacaktır.Tamam herkes para kazanmak için borsa oynuyor peki nasıl borsa oynamalıyız ? Diğer borsacılardan farklı ne yapmalıyız ?

Bizlerin en büyük yanlışı borsayı iddaa oynarmış gibi oynamak , ve hiç birimizin borsa psikolojine sahip olmaması sabretmeyi bilmememiz bizi kaybedenler çukuruna itiyor.

Borsa oynarken dikkat etmeniz gereken hususlar ;
1 – Yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı yapmayın ! 2 dolar kaybedip o gazla tüm paranız değerlenecek hayaliyle derbi maça para basar gibi paranızı diğer menkullere basmayın.

2 – Borsa psikolojisini öğrenin yaşayarak öğrenin , borsa oynarken her zaman sakin kalmaya ya tutarsa yaparak değil grafikleri takip ederek piyasayı araştırarak alım satım yapın.

3 – Ümitsizliğe kapılmayın ben yapamam demeyin az param var olmaz demeyin herkes ederi kadar oynar. 100 dolarla girdiğiniz bu işten milyoner olabileceğinizi unutmayın !

4- Her şeyi bir anda beklemeyin çok sabırsız bir millet olduğumuz kesin , paramı dolara yatırdım dolar hemen değerlensin 2 gün sonra milyon dolarlarım olsun kafanız varsa ya bu fikirden vazgeçin yada bu işten böyle birşeyin kısa sürede olmayacağını hepimiz biliyoruz.

5 – Borsa terimlerini iyi öğrenin bir çok insan bu terimleri anlamadığı bilmediği için kaybediyor.

6 – Strateji oluşturun grafik çözümlemeyi öğrenin ve piyasayı her an takip eden siyasi hareketleri takip edin borsayla ilgili her alandan haberiniz olsun bu zor gibi gözükebilir ancak günümüz teknolojisinde bu çok kolay.

Peki sürekli kazancın sırlarına birde bakalım ;

Şans arttırmak için en basitinden sermayenizi tek yere değil birden çok menkule yatırıp şansınızı arttırın.

Örneğin 100 dolarınız var bunun hepsini altına yatırıp kaybetmektense 25 ini altına 25 ini dolar a 25 ini euro ya 25 ini de petrole yatırabilirsiniz.

Ve hiç bir zaman rakamları küçümsemeyin , sonuçta taş attım da kolum mu ağırdı hesabı.1 dolar bile sizin için bir kardır.

Hiç bir zaman kulaktan duyma sözlerle veya başkasının lafına itibar edip borsa oynamayın , araştırın ve geçmişe bakıp gelecek ile ilgili karar vermeyin dün 2 tl olan dolar bugün 3.5 tl olabildiği gibi yarın 2 tl ye tekrar düşmeyeceğinin garantisi yoktur.

Ve sürekli öğrenin diğer insanların kaybetme nedeni ne yaptıklarını ve nasıl yapacaklarını bilmemesidir.

Bilgisizlik kaybettirir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Analytic nedir?

Web Site Nasıl Tasarlanır ?