in

Bordo renkle uyumlu olan renkler

Renk skalasını detaylı bir şekilde incelediğimiz zaman bordoyu kırmızıya çalmakta olan rengiyle görüyoruz. Pek çok insanda çok önemli bir yeri bulunan ve dolabı içerisinde en az bir adet bordo renk kombin yer almaktadır. Bordo renk aslına bakılırsa üçüncül bir renk olmasından dolayı pek çok rengin karışımından meydana gelmektedir.

Bordo renkle değişik ve de gözleri alan kombinler yapılma konusunda bir istek varsa kendi gurubunun haricindeki renklerle kombin edilmesi gereklidir. Misal olarak, açık yeşil renkle birlikte sarı renk kullanılırsa inanması zor bir uyum sağlayabilir.

Gri aslına bakılırsa nötr bir renk olmasından dolayı pek çok renkle uyum sağlayabilmektedir. Bordo renk ise bu renkler arasında yer alıyor. Gri renk bordo renkle beraber kullanılacaksa rengin bir tanesi koyu tonlara sahip ötekisi de açık renk tonlarda bulunmalıdır.

Bordo renkle bir kombin yapma esnasında krem renginin yanı sıra bej rengi ile birlikte beyaz renk, pudra rengi, somon rengi, ekru, ten rengi ve mercan rengi benzerinde açık renklerin kullanılması gereklidir. Haki yeşili renginin açık tonları da bordo renkle uyumlu durumda bulunan renkler arasında yer alıyor.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gri renkle uyumlu renkler

Pudra rengiyle uyumlu renkler