in

Bodrum’a gittiğinizde yemeniz gereken 4 şey

Elbette ki oraya kadar gidip bir lahmacun için servet ödememelisiniz. ”Uygun bir fiyatla gezilebilecek yerler de bulunmuyor mu Bodrum ilçesinde?” diye soranlar! Uygun bir durumda ve en doğal olanından Bodrum lezzetleri ayağınıza kadar gelmiş durumda.

Yine de söz konusu bu yerlerde, sezon içerisinde normalin biraz daha üstünde fiyatlar görmeniz mümkün, ama fazla popüler mekanlar üzerindeki lahmacunlar gibi sizlere bir servet ödetmeyecektir!

İlk sırada Soğan Sarmısak Kafe yer alıyor

Soğan Sarmısak Kafe
”Soğan Sarmısak” tam olarak Gümüşlük Köyü içerisinde yer alıyor. Sahibi kendisine ait taş evini restorana döndürmüş. Lüksten tamamen uzak bir durumda son derece de salaş bir mekan olarak gözüküyor. Soğan böreğinin yanı sıra kabak çiçeği dolması ile birlikte köroğlunu kesinlikle denemenizde yarar var!

İkinci sırada  Faik’in Gayvesi yer alıyor

Faik'in Gayvesi
Köyün ağası olarak tanınan Koca Faik’ten ismini almış olan bu kahve Gümüşlük Köyü’nde yer alan ilk kahvedir. Biraz soluklanmak için oturalım, bir çay içip denizi izleyelim diyecek olursanız Faik’in Gayvesi’ne gitmek sizin için çok ideal bir seçim olacaktır. Bodrum Mandalina Gazozu’nu da burda denemeniz mümkündür..

Üçüncü sırada Havva Ana bulunuyor.

Havva Ana
Havva Ana’nın en büyük iddiası ise ‘Burda hiç bir kimse aç kalmadı ve kalmayacak.’ Eğer siz de tamamen gerçek bir köy kahvaltısı talep ediyorsanız, limon ile birlikte zeytin ağaçlarıyla dolu durumda bulunan, Yalıkavak semtinde yer alan Havva Ana’nın mekanına gitmeniz gerekli. Lorlu ve ayrıca kabaklı böreğini de mutlaka denemenizde yarar var. Gitmeden daha öncesinde rezervasyon yaptırmazsanız kahvaltı yapabilmek için yer bulamama ihtimaliniz de var. 

Listemizin son sırasında ise Kardeşler Köftecisi yer alıyor

Kardeşler Köftecisi
Bu söz konusu köfteci de Faik’in Gayvesi’nin iç kısmında yer alıyor. Kardeşler Köfteci’sinin sunmuş olduğu kaşarlı ve ayrıca salçalı köftesini kesinlikle denemenizde yarar var. Kaşarlı ve domatesli tostu da bayağı bir lezzetli durumdadır.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya üzerindeki en mutlu 10 ülke

Vahşi olacakken minnoş olmuş 20 savannah kedi fotoğrafı