in

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Böbrek ameliyatı süreçleri, yaşanan sıkıntıların ne denli ilerlediği veya farklı böbrek ameliyatı çeşitlerine göre değişimler göstermektedir. Tümör, böbrek taşı ameliyatı, böbrek nakli gibi farklı türden ameliyatlar olduğunu gözden kaçırmamak gereklidir.

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer konusunda birçok birey, doğru bilgiler edinmek adına araştırmalar yapmaktadır. Bu tamamen yaş sınırlamasına göre değişim göstermektedir. Herhangi bir sağlık sorunu barındırmayan gençlerde 1.30-2 saat arasında bu ameliyat türü tamamlanabiliyor. Orta ve ileri yaş, kilolu kişiler, böbreklerde veya damarlarda oluşan kireçlenmeler gibi durumlarda ise ameliyat süreci 4-6 saat arasında sürebilmektedir.

Böbrek taşı ameliyatları
Böbrek taşı ameliyatları 3 farklı türden sağlanmaktadır. Bunlar kendi aralarında;

Açık böbrek taşı ameliyatı
Kapalı böbrek taşı ameliyatı
Fileksible böbrek taşı ameliyatı

Öncelikle hangi tekniğin uygulanacağı oldukça önemlidir. Çünkü Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer arasında ki farklılık tamamen tekniğe göre değişim göstermektedir. Açık ameliyatlar için aslen 4-5 saat kadar süren bir ameliyat süreci söz konusudur. Günümüzün en çok tercih edilen kapalı böbrek taşı ameliyatı ise maksimum 2 saat kadar sürmektedir. Son olarak fileksible için herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Bu işlem maksimum 1 saat kadar sürer ve hasta aynı gün taburcu edilir.

Böbrek tümörü ameliyatı
Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer konusunda son sunacağımız ameliyat tekniği de böbrek tümörü! Bu ameliyat türü, kanserden oluşması sebebiyle net bir süreç verememektedir. Ortalama olarak doktorların uygulayacağı farklı teknik ve ilave müdahaleler düşünüldüğü zaman 4 ila 6 saat arasında değişimler olabilir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koh Rong ile alakalı bunları bilmeniz gerekli

Savaşlar bile bu zarafeti zedeleyemedi