in

Bir kediye sahip olmanızın gerektiğini gösteren 5 kanıt

Her bir şeyin koskocaman bir özeti : Kediler yaşamı daha da iyi bir hale getirmiş oluyor. Bazen yalnızca mırlamaları dahi yetiyor!

  • Kedi sahibi olanlar köpek sahibi olanlardan çok daha entellektüel ve dolayısıyla çok daha zekidir.
Kedi sahipleri köpek sahiplerinden daha entellektüel ve zeki.
Öyle uydurma bir şey değil, Wisconsin’de Carroll Üniversitesi tarafından yapılmış olan bir araştırmaya bakılırsa, kedi sahibi olanlar köpek sahibi olanlardan fazlasıyla belirgin bir zekaya sahiptir.
  • Kedi sahibi olanlar çok daha empatiktir.
Kedi sahipleri daha empatik.
Ev içerisinde veyahut çevrede kediyle büyümüş olan çocukların büyüme esnasında öteki canlıların ne düşünüp hissetmekte olduklarına çok daha duyarlı bir duruma ve empatik olduğu açıkça görüşmüş. Daha çok ufak yaşlardayken yerleşmiş olan empati, insan olabilmenin belki de en temel taşlarından bir tanesi olarak öne çıkıyor.
  • Kediler aslında mükemmel birer yoldaş olarak öne çıkar.
Kediler harika birer yoldaştırlar.
Kedilerin köpeklerden çok daha kötü bir kader yoldaşı oldukları aslında hiç bir şekilde doğru değil. Özellikle de kadınlar açısından. İsveç araştırmalarından bir tanesi bir kedinin bir kadın üzerinde yaratmış olduğu mutluluk ve yoldaşlık duygusunun nerdeyse çok romantik ilişki ile eşit seviyede bulunduğunu göstermiş durumdadır. Yani aynı köpeklerde olduğu gibi, onlara kibar bir şekilde davrancak olursanız, karşılığını kat kat almış olursunuz.
  • Kedi sahibi olanlarla anlaşmak daha da basit.
Kedi sahipleriyle anlaşmak çok daha kolay.
Kedi sahibi olan kişiler ve olmayanların arasında tam olarak 217 kişinin birbirini oylamış olduğu bir araştırma kapsamında, kedi sahibi olanların daha sosyal bir durumda ve esprili oldukları öne çıkmış.
  • Kediler terapi açısından çok doğru bir adrestir.
Kediler terapi için dosdoğru adres.
Kediler birini yitirmenizin yanı sıra ayrılık acısı vesaire gibi çok zor zamanlarınız içerisinde sonsuz bir sosyal destek sağlamış olur. Acılarınızı çok daha hızlı bir şekilde aşmanızı ve ağlamak benzerindeki fiziksel semptomlarınızı çok daha rahat bir şekilde dışavurmanızı sağlamaktadır. Sizi yargılamayacak veyahut konuşup yanıtlamayacak kedinizle konuşmak, yas süreciniz konusunda tam da ihtiyaç duymakta olduğunuz şey olabilir bazı durumlarda.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Finlandiya’ya yerleşmeniz için 18 neden

Jamaika’da yaşamak için 9 sebep