in

Aslanlar Hakkında İlginç Bilgiler

Aslanlar insanoğlunun her zaman ilgisini çekmiştir.Saldırgan olmaları, yaşam şekilleri ve en önemlisi de güçleri bizlere akıl almaz gelir.Tam olarak ormanda yaşamasalar bile “Ormanın Kralı” lakabını almışlardır.İnsanlar aslanların ilginçliklerinden dolayı yaklaşmak ve sahip onlara olmak isterler.Olurda bir aslan görürseniz onunla dostluk kurmaya çalışmayın.Bir aslan sizi gördüğünde aklına gelen ilk ve tek şey et parçasıdır.Bu da onun yemeği yani avısınız demektir.Geceleri insandan 8 kat daha iyi görürler.Bundan dolayı daha iyi avlanabilirler.

Küçükken televizyonda izlediğimiz aslan kükremesi bize çok güzel bir çizgi film veya filmin başlayacağını düşündürürdü.Peki 30 yıl önce bunun nasıl kaydedildiğini biliyor musunuz ? Aslanları bağlayarak işkence yöntemi ile kükrenmesi sağlanıyordu.

Tembellik konusunda oldukça iddialılar.Günde 20 saat uyuyabiliyorlar.Konu cinselliğe geldiğinde ise bu durum tersine dönüyor.Yetişkin bir aslan çiftleşme zamanında günde 20 – 30 kere çiftleşebiliyor.

Aslanlar soylarını sürdürmek için oldukça çabalarlar.Her grubun lideri var.Aslanlar arasında liderlik savaşları oluyor.Savaştan mutlaka bir aslan galip geliyor.Liderliği alan aslanın ilk işi ise diğer yavruları da öldürmek.Böylelikle kendi soyunu sürdürüyor.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsülin Dengesi Nasıl Sağlanır?

Sağlıklı yaşamanın 5 altın kuralı